गौर,४ जेठ । कुनै घटनालाई लिएर प्रदेशका सुरक्षा प्रमुखहरु जनतासमक्ष पुगेर धन्यवाद दिने गरेको विरलै पाइन्छ । तर मधेस प्रदेशमा कार्यरत नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी र राष्ट्रिय अनुसन्धानका प्रमुखहरु रौतहट पुगेर सर्वसाधारणलाई धन्यवाद ज्ञापन गरेका छन् । गत फागुन महिनामा सरस्वती पूजापछि मूर्ति सेलाउने क्रममा रौतहटका ईशनाथमा पटक–पटक झडप भएको थियो । ईशनाथ नगरपालिका– २ घिउरामा मूर्ति सेलाउने विषयलाई लिएर दुई समुदायबिच तनावकै स्थिति भएको थियो । चार दिनसम्म कर्फ्यु लगाइएको थियो । स्थिति सहज नभएपछि मधेस प्रदेशका नेपाल प्रहरी प्रमुख डिआइजी यज्ञविनोद पोखरेल, सशस्त्र प्रहरी बल नेपालका प्रमुअ डिआइजी दीपेन्द्र शाह र राष्ट्रिय अनुसन्धान विभागका मधेस प्रदेश प्रमुख डिआइजी सन्जय यादव रौतहट आएर सुरक्षाको कमाण्ड सम्हालेका थिए । बिस्तारै घटना साम्य भएर दुवै समुदायको सहभागितामा उल्लासपूर्वक वातावरणमा बाजागाजासहित मूर्ति सेलाइएको थियो । घटनाको दुई महिनासम्म ईशनाथमा सामाजिक सद्भाव कायम छ । दुवै समुदाय पहिले झैँ मिलेर बसेका छन् । कुनै किसिमको द्वन्द्व भएको देखिएको छैन । सोही घटनामा सुरक्षा निकायलाई सहयोग गरेको भन्दै तिनओटै डिआइजी बुधबार रौतहट आएर ईशनाथ पुगेर स्थानीयलाई धन्यवाद दिएका छन् । नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी बल तथा राष्ट्रिय अनुसन्धान विभागको मधेस प्रमुखहरुले सर्वसाधारणलाई शान्ति कायम राख्न सहयोग गरेकामा धन्यवाद दिएपछि सर्वसाधारण पनि खुसी भएका छन् ।
ईशनाथमा बुधबार स्थानीयवासीसित अन्तरक्रिया पनि गरिएको छ । स्थानीयवासीले सीमा समस्या तथा घरायसी सामान भारतबाट ल्याउँदा सुरक्षाकर्मीले निकै दुःख दिने गरेको बारे आफ्ना कुरा राखेका छन् ।
नेपाल प्रहरीका डिआइजी पोखरेलले नेपाल र भारतबिच बेटीरोटीको सम्बन्ध रहेकोले घरायसी प्रयोजनका लागि ल्याइने वैधानिक सामग्री मातहतका प्रहरी एकाइहरुलाई आफू निर्देशन दिइसकेको जानकारी गराउँदै डिआइजी पोखरेलले व्यापारिक प्रयोजनका लागि तस्करी गरी ल्याइने सामग्रीलाई कुनै पनि हालतमा छुट दिन नसकिने प्रस्ट पारेका छन ।