गौर,२४ मंसिर । रौतहटको गौरस्थित बरहवा नदीमा पुल निर्माण नहुंदा सर्वसाधारणदेखि सवारीसाधनसम्मलाई आउजाउमा कठिन भएको छ । चन्द्रनिगाहपुर–गौर सडक खण्ड अन्तर्गत गौर बसपार्क नजिकै रहेको पुल समयमै बन्न नसक्दा सानादेखि ठूला सवारी साधन डाइभर्सनबाटै जानुपर्ने अवस्था छ । डाइभर्सनबाट जोखिमपूर्ण यात्रा गर्दा कष्टकर हुने गरेको चालकहरूको गुनासो छ । खासगरी वर्षायाममा सो सडक हुँदै आवतजावत गर्न मुस्किल रहेको उनीहरूको भनाइ छ । डिभिजन सडक कार्यालय चन्द्रनिगाहपुरले पुल निर्माणका लागि राजदेवी भक्त कन्स्ट्रक्सनसँग ०७४ साल माघमा सम्झौता गरेको हो । सम्झौतानुसार निर्माण कम्पनीले काम थाले पनि निर्माणकै क्रममा गत वर्षको वैशाख महिनामा पुलमा क्षति पुगेको थियो । पुलमा क्षति पुगेपछि प्रि–स्ट्रेस प्रविधिबाट बनाउन थालिएको हो । तर, पुल निर्माणकै क्रममा पुनः स्ट्रेस गर्दा बीच भागमा क्षतिग्रस्त हुन पुगेपछि काममा अवरोध भएको छ । पुलको पुन नयाँ डिजाइन बनाउन तथा अन्य प्रक्रिया पूरा गर्न समय लागेको र आगामी दुई सातामा काम अघि बढ्ने सडक डिभिजन कार्यालय चन्द्रनिगाहपुरका इन्जिनियर नरेश केशरीले बताए । अब नया डिजाइनबाट प्रविधिको प्रयोग गर्दै पुल निर्माण अगाडि बढाउँछौं, केशरीले भने । करिब ४ करोड ९८ लाखमा राजदेवी भक्त कन्स्ट्रक्सनले पुल निर्माणको ठेक्का पाएको थियो ।
पुल निर्माणको जिम्मा पाएको राजदेवी भक्त कन्स्ट्रक्सनका सञ्चालक अरविन्द जैसवालले कार्यालयबाट लिखित आदेश आउनेबित्तिकै निर्माण अगाडि बढाइने बताए । प्रविधिमा आएको त्रुटिले आर्थिक क्षतिसमेत बेहोर्नु परे पनि नयाँ सम्झौताअनुसार काम अघि बढाइने उनको भनाइ छ । पुल निर्माणदेखि नै विवाद रहेकाले काममा असहज भएको निर्माण कम्पनीले जनाएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here