गौर,२५ पुस । रौतहट जिल्लामा प्रहरीले विगत पा“च महिनाको अवधिमा झण्डै दुई करोड रुपैया बराबरको अवैध सामान बरामद गरेको छ भने भन्सार छलीमा संलग्न तस्करलाई समेत कारवाहीको दायरामा ल्याएको छ । रौतहट प्रहरी प्रमुख एसपी सिद्धिविक्रम शाहको सक्रियतामा छोटो अवधिमै तस्करी रोकथाम तथा नियन्त्रणमा प्रहरीले उल्लेख्य सफलता पाएको हो । यस क्रममा आर्थिक प्रलोभनमा परेर तस्करसँग साठगाठ गर्ने केही प्रहरीलाई समेत कारवाहीको दायरामा ल्याइएको एसी शाहले बताए । गत साउनदेखि मंसिर मसान्तसम्मको अवधिमा तस्करहरुले अवैधरुपमा भित्र्याएको एक करोड ९१लाख ५२ हजार ८२ रुपैया बराबरको सामान जिल्लाको विभिन्न स्थानबाट बरामद भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटले जनाएको छ । उक्त सामान तस्करीमा संलग्न २७ जनालाई पक्राउ गरी आवश्यक कारवाहीका लागि आन्तरिक राजश्व कार्यालय पठाईएको एसपी शाहले जानकारी दिए । सोही अवधिमा तस्करीको मालसामान ओसारपसार गर्न तस्करले प्रयोग गरेको तीन थान ट्रक, एक थान पिकअप, एकथान ट्याक्टर, २० थान मोटरसाईकल, १६ थान साईकल गरी कुल ४९ थान सवारीसाधन बरामद गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयको तथ्यांकमा उल्लेख छ । सो अवधिमा आर्थिक प्रलोभनमा परेर तस्करसंग साठगाठ गरेका पा“च जना प्रहरीको बढुुवा रोक्का गर्नुका साथै नसिहतको सिफारिस गरेको एसपी शाहले जानकारी दिए । गत आर्थिक वर्षमा ४७ जना फरार अभियुुक्त पक्राउ गरेको रौतहट प्रहरीले चालु आर्थिक वर्षको ५ महिनामा २६ जना त्यस्ता अभियुक्तलाई पक्राउ गरेको छ । उनीहरुबाट कुल ८० लाख ५७ हजार रुपैया राजस्व असुल तथा १२ वर्ष ७ महिना ६ दिन कैद भुुक्तान असुल भईरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटले जनाएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here