कटहरिया,१७ जेठ ।
रौतहटको कटहरिया नगरपालिकामा निर्वाचन अधिकृतको बदमासीको कारण कैयौं मानिस कार्यपालिकाको उम्मेद्बारी दिन बाट बन्चित भएको छ । निर्वाचन अधिकृत रामचन्द्र प्रसाद लुइँटेल कांग्रेस पक्षको प्रभावमा परेको कारण एमाले समर्थित ४ जना मानिस कार्यपालिकाको उम्मेद्बारी बाट बन्चित भएको आरोप लागेको हो ।
कार्यपालिकाको निर्वाचनमा उम्मेद्बारी दिन कटहरिया ५ का एमाले समर्थित राजनारायण साह,८ का हेमकुमार साह र ३ जना महिलागरि ५ जनाको जाती प्रमाणित गराई नगदी रसिद समेत काटेर आइतबार दिउसो साढे ३ बजे निर्वाचन अधिकृत लुइँटेलको टेबुलमा राखेको वडा ४ का अध्यक्ष चन्दन कुश्वाहाले बताएका छन ।सिफारिस भएका मध्ये हेमकुमार साहको उम्मेद्बारी दर्ता गरेपछि निर्वाचन अधिकृत रामचन्द्र लुइटेल कांग्रेस तर्फका मानिसको उम्मेद्बारी दर्तागर्नमा ब्यस्त भए । कांग्रेस तर्फका जम्मा ८ जनाको प्रक्रिया पुर्याएर दर्ता गर्दागर्दै साढे ५ बजेको थियो । सो पछि हाम्रो पालो आउँदा कांग्रेसका नेताहरूले समय समाप्त भयो उम्मेद्बारी दर्ता त ५ बजेसम्म मात्र गर्ने भने अनुसार दर्ता नगर्नुस भनेर निर्वाचन अधिकृत लुइँटेल माथी दवाब दिएको कारण एमाले समर्थित ४ जना उम्मेद्बारी बाट बन्चित भएको वडा अध्यक्ष कुश्वाहाले गुनासो गरेका छन ।
जातजाति प्रमाणितभै राजस्व समेत तिरेर समय भित्रै अधिकृतको टेबुलमा राखिएको कागजातको आधारमा ढिलोसम्म भएपनी उम्मेद्बारी दर्ता हुनुपर्ने अर्का एमाले नेता बिनोद कुमार साहको भनाई छ ।
तर गत ३० गते भएको स्थानीय निर्वाचन देखिनै निर्वाचन अधिकृत रामचन्द्र प्रसाद लुइटेल कांग्रेसको प्रभावमा परेको कारण आइतबार एमाले समर्थित ४ जनालाई कार्यपालिकाको उम्मेद्बारी बाट बन्चित गराएको नेता बिनोद साहले दाबी गरेका छन ।उता निर्वाचन अधिकृत लुइटेलले निर्धारण गरिएको समय सांझ ५ बजेभित्र आएको हेमकुमार साहको उम्मेद्बारी दर्ता भएको तथा अन्य ४ जना निर्धारित समय पछि आएकाले दर्ता हुन नसकेको प्रतिक्रिया दिएका छन ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here