चन्द्रपुर,८ मंसिर ।
रौतहटको फतुवा विजयपुर नगरपालिकाको मूल गेटमा लगाइएको ताला फुटाएर बुधबार प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतको रूपमा उपसचिव सुरेन्द्र प्रधानलाई हाजिर गराइएको छ ।
कार्यवाहक मेयर अम्बेया खातुनको पहलमा प्रहरी प्रशासन तथा जनप्रतिनिधिको रोहवरमा नगरपालिका कार्यालयको गेट ताला फुटाएर खोलिएको हो ।प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत प्रधानले बिहीबारदेखि नै सामाजिक सुरक्षा भत्ता पठाउन सुरु गर्ने र एक महिनाभित्र नगरको सम्पूर्ण समस्या समाधान गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका छन् ।
संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले गत असोज २६ गतेनै फतुवा विजयपुर नगरपालिकाको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा उपसचिव सुरेन्द्र प्रधानलाई जिम्मेवारी दिएर पठाएको थियो । मन्त्रालयको चिठी सहित हाजिर हुन गएका प्रधान नेपाली कांग्रेसबाट निर्वाचित वडा अध्यक्षहरुको विरोधका कारण हाजिर हुन सकेका थिएनन् ।
कार्यवाहक मेयर खातुन र केही वडा अध्यक्षबिच प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतकै विषयलाई लिएर तनाव बढेपछि असन्तुष्ट वडा अध्यक्षहरुले दसैँ अगाडि नै नगरपालिकाको कार्यालयमा तालाबन्दी गराएको वडा नम्बर ६ का अध्यक्ष सञ्जय यादवले बताए ।
कार्यवाहक मेयर खातुन र केही वडा अध्यक्षबिच तालमेल नमिलेका कारण असार १० गतेभित्र हुनुपर्ने नगरसभा झण्डै ६ महिना बित्नलाग्दासम्म हुन सकेको छैन । हालसम्म नगरसभा नभएका कारण नगरपालिकाको सम्पूर्ण आर्थिक कारोबार ठप्प भएर झण्डै तीनसय ५० जना शिक्षक कर्मचारीले गत साउनदेखि तलब पाउन सकेका छैनन् । यसका अतिरिक्त समाजिक सुरक्षा भत्ता वितरणसमेत हुन सकेको छैन ।फतुवा विजयपुर नगरपालिकास्थित लालबकैया नदीको टेन्डरमा मेयर गोपाल राय यादव दोषी ठहर भएपछि खातुनले कार्यवाहक मेयरको जिम्मेवारी सम्हाल्दै आएकी छन् ।
प्रधानले जिम्मेवारी सम्हालेपछि अव सो नगरपालिकाको समस्या हल हुने स्थानीयको भनाइ रहेको छ ।